خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
deli meat
Tobacco
Window repair
خرید یخچال ال جی
Window repair
فلنج
تیتر اخبار از خبرگزاریها
<-BloTitle->
<-BloText->

شرح خبر:

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،‌ محمد فرهادی وزیر علوم در حاشیه اجلاس مشترک دانشگاه‌های ایران و روسیه در باغ نگارستان دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران گفت: برای چه باید استعفا بدهم؟ هیچ مساله‌ای مطرح نیست و چیزی ندارم که در این باره بگویم.

وی افزود: من و استعفا؟ چرا باید استعفا بدهم. استعفا فقط یک شایعه است.

وزیر علوم در رابطه با استیضاحش نیست اظهار داشت: قرار است در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شود و حتما به رئیس کمیسیون آموزش مجلس نامه‌ای رسیده است که وی این مساله را مطرح می‌کند، به هر حال آماده‌ام که پاسخ دهم.

وی در رابطه با تغییر روسای دانشگاه‌ها نیز گفت: روسای دانشگاه فعال هستند چرا باید تغییرشان دهیم؟ البته برخی از روسا زمان مسئولیت‌شان تمام شده یا در شرف تمام شدن است.

وزیر علوم در رابطه با اقدام انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف در زمینه انتشار عکس سرکرده گروهک منافقین در مجله فارغ‌التحصیلان گفت: انجمن فارغ‌التحصیلان طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و آیین‌نامه وزیر علوم وقت در دهه‌های گذشته می‌تواند در دانشگاه‌ها شکل بگیرد که شکل‌گیری این انجمن در دانشگاه شریف هم به همین صورت بوده است و این انجمن می‌توانسته براساس قانون از امکانات دانشگاه استفاده کند ولی به طور معمول انجمن‌های  در مسایل دانشگاه‌ها دخالتی ندارند و فقط می‌توانند به فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت انجمن‌ها به مدیریت دانشگاه ارتباطی ندارد که از سال 89، انجمن فارغ‌التحصیلات دانشگاه شریف تصمیم گرفته تا هر ساله فارغ‌التحصیلانی که 40 سال از فعالیت‌شان می‌گذرد را گرد هم آورد. امسال هم طبق روال هر سال این کار انجام شد و ورودی‌های سال 51 دور هم جمع شدند ولی متاسفانه چنین اتفاقی افتاد که افراد ناباب در ورودی‌های سال 51 حضور داشتند و عکس آنها در مجله چاپ شد و یکی دو مورد اشکال دیگر هم بود که دانشگاه قبل از برگزاری نشست متوجه شد و دستور به جمع‌آوری داد، در نشست فارغ‌التحصیلان هم تذکر داده شد و دستور تعطیلی دفتر انجمن از سوی رئیس دانشگاه صادر شد.

وزیر علوم افزود: انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف خودشان ساختمانی ساخته بودند که بخشی از آن را هم در اختیار دانشگاه قرار داده بودند ولی پس از این اقدام دفترشان تعطیل و خودشان به مراجع قانونی معرفی شدند، حتی چاپخانه منتشرکننده نیز تحت سوال است.

فرهادی اضافه کرد: البته این انجمن در بیانیه‌ای عذرخواهی و ابراز برائت کرده ولی در هر صورت این مساله به دانشگاه مربوط نمی‌شود.

وزیر علوم در رابطه با چگونگی برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی که قرار بود در دانشگاه تهران برگزار شود، گفت: البته کمی از آغاز سال تحصیلی گذشته است ولی برنامه‌هایی در دست داریم که امیدواریم رئیس جمهور نیز حضور یابد.

وی افزود: رئیس جمهور حتما در مراسم روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌ها حضور می‌یابد ولی مراسم دیگری نیز در دست داریم.

وی در رابطه با همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه علمی و تحقیقاتی نیز گفت: میز مخصوص در حوزه همکاری‌های بین‌المللی داریم و مرکز همکاری و فناوری رازی نیز در مسکو راه‌اندازی شده است


خبر تصادفی:
چندی پیش apple از پرچمدار جدید خود در سال 2016 رونمایی کرد. آیفون 7 محصول جدید کمپانی اپل می باشد که یکی از قدرتمندترین گوشیهای بازار می باشد. در این گوشی نسبت به نسخه قبلی تغییراتی جزیی شاهد هستیم. این گوشی هنوز وارد بازار نشده محبوبیت بسیاری بدست آورده است. البته عرضه آن در بازارهای خارجی رسما آغاز شده است اما در بازار ایران شروع رسمی نداشته و به همین دلیل قیمت آن بسیار نجومی و بالاست. در حال حاضر قیمت هر آیفن 7 در ایران چیزی حدود 7 میلیون تومان است. پرچمدار جدید اپل زمانی رونمایی شد که یکی از جدی ترین رقیبانش در بازار تلفن همراه در آخرین پرچمدار خود شاهد مشکلات جدی بوده است و این گوشی ها هنگام شارژ دچار حریق می شوند

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

شرح خبر:

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در همایش ملی مدیران حقوقی دانشگاه آزاد و دستگاه های اجرایی کشور طی سخنانی اظهارداشت: عده‌ای چوب لای چرخ دولت می‌گذارند. برخی جریان رسانه‌ای و اتاق فکری تشکیل می‌دهند و می‌گویند کاری کنیم که برجام در کام مردم زهرمار شود و دولت موفق نشود، به دنبال این هستند که اگر رقیب سیاسی‌شان کار خوب کرده را بد جلوه دهند که این کار تضییع حقوق ملت است.

وی افزود: امروز توبه از تهمت و غیبت در موارد بسیاری غیرممکن شده است، برخی در سایتی یک دروغی را به مسئولی یا دولت نسبت می‌دهد و همه جا پخش می‌شود، حال آیا جبران این مسئله وجود دارد؟ امروز دایره جبران حق الناس بسیار دشوار شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از علل ناهنجاری‌های حقوقی در کشور عدم آشنایی با احکام حقوقی است که به این امر کمتر اهتمام شده است، مسئولان باید برای گسترش علم به قانون حداکثر تلاش را انجام دهند و پیوست اطلاع رسانی متناسب با هرقانونی تدوین شود.

انصاری با بیان اینکه باید برای جهاد حقوقی و آموزش عمومی یک تشکیلات و سازمان فراگیر بوجود آید، گفت: 11 هزار عنوان قانونی و دهها هزار ماده قانونی باعث ایجاد یک لباس مندرس با وصله پینه‌های بد رنگ شده که آشفتگی‌های زیادی را در این خصوص بوجود آورده است که باید تنقیح قوانین بصورت جدی در دستور کار باشد و قرار است تنقیح قوانین ظرف برنامه ششم توسعه تمام شود.

وی با بیان اینکه فرصت حقوقدان بودن رئیس‌جمهور را مغتنم می‌دانیم که اولین دستاورد آن حل بزرگترین چالش حقوقی بین ایران و کشورهای جهانی در خصوص حقوق هسته‌ای مان بود، افزود: برجام پیروزی منطق حقوقی جمهوری اسلامی بر منطق حقوقی قدرت‌های جهان بود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی را آقای رئیس جمهور تدوین کرده‌اند و منتشر خواهد شد.


خبر تصادفی:
ایراهیم حاتمی کیا با حضور در جشن منتقدان مطبوعات به عملکرد روزنامه یا لثارات الحسین و توهین به جامعه سینمای ایران اعتراض کرد. وی گفت: کسانی که در اینجا حضور دارند همه صاحب قلم هستند و وقتی دیدم که این اتفاق افاده و حرمت قلم اینقدر ضایع شده است نتوانستم ساکت بمانم.این هنرمند محبوب و دوست داشتنی کشورمان که کارگردان بسیاری از فیلمهای محبوب ایران می باشد با این واکنش حمایت خود را از جامعه هنری کشورمان نشان داد

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


خبر اختصاصی:

مسابقات پارالمپیک در حالی به پایان رسید که مرگ دوچرخه سوار کشورمان تلخ ترین رویداد کاروان ایران و همچنین کمیته بین المللی المپیک بود. آقای گلبارنژاد  در مسیر مسابقه دوچرخه سواری کوهستان در شیب تند مسیر کنترل خود را از دست داد و ساعاتی پس از ورودش به بیمارستان جان خود را از دست داد. این تلخ ترین خبر تاریخ پارالمپیک برای ایران بود. در مراسم اختتامیه یک دقیقه سکوت به احترام این ورزشکار کشورمان همه جا را فراگرفت. همچنین پررچم کشورمان نیمه برافراشته ماند

خبر اصلی

خبرگزاری فارس - گروه جامعه: انتخابات نماینده مدیران مسئول در هأت نظارت بر مطبوعات، در هر دوره با حواشی روبرو بوده و ابهاماتی را برای اصحاب رسانه به جا گذاشته است امروز نیز شانزدهمین دوره این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که 5 نفر از نامزدها انصراف داده‌اند.

طبق آنچه سید علاءالدین ظهوریان، دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات اعلام کرده است در این دوره از انتخابات رضا کلانی، محمدحسین فرهادیان، حسین خاکزاد شاهاندشتی، سید نظام الدین موسوی، سید صادق خرازی از انتخابات انصراف داده‌اند و مسیر انتخابات با حضور 25 نامزد نمایندگی ادامه می‌یابد.

اما آنچه در دوره‌های پیشین این انتخابات نیز همواره از سوی مدیران مسئول رسانه‌ها مورد تأکید بوده بحث ابهام‌آمیز بودن انتخابات و اصرار حضور یک مقام دولتی در جایگاه نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات است، اینکه نقص قانون تا کجاست که یک نفر همزمان صاحب رسانه‌ای باشد (که قاعدتاً مطالباتی از معاونت مطبوعاتی از جمله « دریافت یارانه» دارد )، در عین حال در سمت معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد هم فعالیت کند (تشخیص اینکه به هر رسانه چقدر یارانه تعلق گیرد هم با خودش هست) و فراتر از این موارد نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات هم باشد تا رأی بدهد که کدام رسانه فعالیت کند و کدام لغو مجوز شود!

حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد 10 مهرماه امسال در پاسخ به اینکه چرا شما به عنوان توزیع کننده یارانه به رسانه محلی خود یارانه نجومی و چند برابر رسانه‌های سراسری پرداخت کرده‌اید؟ گفته است: من در حال حاضر رسانه‌ای ندارم و نماینده رسانه‌ای نیستم!

اما جالب است که امروز در انتخابات مدیران مسئول، به عنوان یک مدیر مسئول رسانه، نامزد شده و در رقابتی نابرابر با نتیجه‌ای قابل پیش‌بینی، ظاهراً قرار نیست این جایگاه نمایندگی را از دست بدهد.

نکته قابل توجه در این دوره از انتخابات نیز بحث الکترونیکی شدن انتخابات است که ابهام در نتیجه انتخابات را بیش از پیش خواهد کرد.

سید نظام الدین موسوی، مدیرعامل خبرگزاری فارس نیز که از این انتخابات انصراف داده است در اطلاعیه‌ای تصریح کرده است: «با توجه به ابهامات در فرآیند نظارت بر انتخابات الکترونیک نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات ، مشخص نبودن نحوه تبلیغات و معرفی نامزدها به ویژه حضور مقام دولتی برگزار کننده انتخابات یعنی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در قامت رقیب سایر نامزدها که عملاً شرایط رقابت را نابرابر کرده است از حضور در این انتخابات پر ابهام انصراف می دهم.»

هیأت نظارت بر مطبوعات را هفت نفر تشکیل می‌دهند، یکی از قضات به انتخاب رئیس قوه قضاییه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا نماینده تام‌الاختیار وی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس، یکی از استادان دانشگاه به انتخاب وزیر آموزش عالی، یکی از مدیران مسئول مطبوعات به انتخاب مدیران مسئول، یکی از اساتید حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم و یکی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی به انتخاب آن شورا.

شانزدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات، امروز از ساعت 10 تا 16 به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) در حال برگزاری است.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


خبر اختصاصی:

کاروان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بزرگ پارالمپیک کار خود را با کسب پانزدهمی به پایان رساند. ورزشگاران ایران در این رقابتها با کسب هشت مدال طلا, نه مدال نقره و هفت مدال برنز و در مجموع 24 مدال کار خود را به پایان رساند. ایران در دوره قبلی رقابتهای پارالمپیک موفق به کسب رتبه یازدهم در جدول مدال ها شده بود و از این حیث رتبه ایران چند پله نزول پیدا کرده بود. همچنین حادثه تلخ این رقابتها که کام همه ورزشکاران را تلخ نمود مرگ دوچرخه سوار کشورمان در مسیر مسابقه بود

خبر اصلی


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس جداول خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های سیستم بانکی، مجموع دارایی خارجی بانک مرکزی با 3.3 درصد کاهش در مردادماه امسال نسبت به اسفندماه سال گذشته به 340 هزار و 660 میلیارد تومان رسید.

بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی در پنج ماهه اول امسال 21 درصد رشد داشته و به 62 هزار و 940 میلیارد تومان بالغ شده است. از این میزان 34 هزار و 800 میلیارد تومان بدهی دولت به بانک مرکزی است که در پنج ماهه اول امسال 42.6 درصد رشد داشته و 28 هزار و 140 میلیارد تومان دیگر سهم شرکت‌ها و مؤسسات دولتی است که در پنج ماهه اول امسال فقط 1.9 درصد رشد داشته است.

به گزارش فارس، حجم کل بودجه عمومی سال جاری 267 هزار میلیارد تومان است و با توجه به اینکه دولت مجاز به دریافت حداکثر 3 درصد بودجه عمومی از بانک مرکزی به عنوان تنخواه است، بدهی دولت در 5 ماهه اول حداکثر 8 هزار و 10 میلیارد تومان جای رشد داشت اما در این مدت 10 هزار و 390 میلیارد تومان به حجم بدهی افزوده شده است.

* بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی 91 هزار و 840 میلیارد تومان

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی 91 هزار و 840 میلیارد تومان است که در یک سال منتهی به مردادماه سال جاری 12.2 درصد و پنج ماهه اول امسال 9.8 درصد افزایش را تجربه کرده است.

* حجم کل دارایی‌های بانک مرکزی 510 هزار و 560 میلیارد تومان

سایر دارایی‌های بانک مرکزی با 276.1 درصد افزایش 8 هزار و 380 میلیارد تومان محاسبه شده است. در مجموع کل دارایی‌های بانک مرکزی 510 هزار و 560 میلیارد تومان است که در پنج ماهه اول امسال 3.4 درصد رشد داشته است.

مجموع اسکناس و مسکوک در پنج ماهه اول امسال تغییر نداشته و 48 و 760 میلیارد تومان محاسبه شده است. از این میزان 32 هزار و 340 میلیارد تومان اسکناس مسکوک در دست اشخاص، 10 هزار و 510 میلیارد تومان نزد بانک‌ها و 5 هزار و 910 میلیارد تومان نزد بانک مرکزی قرار دارد.

* 112 هزار و 890 میلیارد تومان از سپرده‌ها به سپرده قانونی تبدیل شده است

سپرده بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نزد بانک مرکزی در پنج ماهه اول امسال 9.1 درصد رشد داشته و به 117 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است. از این میزان سپرده قانونی 112 هزار و 890 میلیارد تومان و سپرده دیداری 4 هزار و 610 میلیارد تومان است.

سپرده دیداری 19.1 درصد کاهش و سپرده قانونی 10.7 درصد افزایش داشته است.

*کاهش 22.2 درصد سپرده‌گذاری دولت نزد بانک مرکزی در یک سال

مجموع سپرده‌های بخش دولتی نزد بانک مرکزی در مدت مذکور 2.1 درصد و در یک سال منتهی به مردادماه امسال 22.2 درصد کاهش یافته و 33 هزار و 100 میلیارد تومان برآورد شده است.

سپرده‌های دولت نزد بانک مرکزی 28 هزار و 810 میلیارد تومان و سپرده‌های شرکت‌ها و مؤسسات دولتی 4 هزار و 290 میلیارد تومان است.

* کاهش 4.7 درصدی بدهی‌های ارزی

بدهی‌های ارزی بانک مرکزی در بازه زمانی اسفند 94 تا مرداد 95 به میزان 1.6 درصد و در یک سال منتهی به مردادماه امسال 4.7 درصد کاهش یافته است. مجموع بدهی‌های ارزی 155 هزار و 560 میلیارد تومان است.

* رشد 30.1 درصدی سپرده‌های بخش غیردولتی

حجم کل سپرده‌های بخش غیردولتی نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری با 30.1 درصد در 12 ماه منتهی به مرداد ‌یک هزار و 66 هزار و 860 میلیارد تومان بوده است. در 5 ماه منتهی به مرداد رشد سپرده‌ها 8.9 درصد بوده است.

* سپرده‌های سرمایه‌گذاری 29.4 درصد رشد کرد

در مرداد ماه نسبت به مرداد ماه سال قبل رشد سپرده‌های دیداری 115 هزار و 150 میلیارد تومان، سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار 29.4 درصد، سپرده‌های قرض‌الحسنه 48 هزار و 690 میلیارد تومان و سایر 16 هزار و 600 میلیارد تومان درج شده است.

رشد سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار در 5 ماهه اول امسال با وجود برخی نگرانی‌ها نسبت به کاهش آن، 8.3 درصد رشد داشته که 0.2 درصد بیش از رشد نقدینگی بوده است.

* بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

بدهی بانک‌های تجاری دولتی به بانک مرکزی در مردادماه امسال نسبت به اسفندماه سال گذشته 29.3 درصد افزایش داشته و به 17 هزار و 950 میلیارد تومان بالغ شده است.

بدهی بانک‌های تخصصی به بانک مرکزی در این مدت 0.6 درصد رشد کرده و در گزارش بانک مرکزی 57 هزار و 640 میلیارد تومان ثبت شده است.

بدهی بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری 16 هزار و 250 میلیارد تومان درج شده که در پنج ماهه امسال 30.3 درصد افزایش داشته است.

* بدهی بخش دولتی به بانک‌ها

بدهی بخش دولتی به بانک‌های تجاری در دوازده ماه منتهی به مرداد 20.8 درصد و در پنج ماهه اول امسال 3.9 درصد افزایش داشته و 35 هزار و 20 میلیارد تومان شده است.

این بدهی به بانک‌های تخصصی 44 هزار و 270 میلیارد تومان و به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیردولتی 58 هزار و 20 میلیارد تومان است.
عنوان     رقم     درصد رشد 12 ماهه     رشد 5 ماهه اول امسال
دارایی‌های خارجی بانک مرکزی     340 هزار و 660 میلیارد     0.7     3.2-
بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی     62 هزار و 940 میلیارد     23.9     21
بدهی دولت به بانک مرکزی     34 هزار و 800 میلیارد     36.4     42.6
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی     91 هزار و 840 میلیارد     12.2     9.8
بدهی بخش دولتی به بانک‌های تجاری دولتی     35 هزار و 20 میلیارد     20.8     3.9
بدهی بانک‌های تجاری دولتی به بانک مرکزی     17 هزار و 950 میلیارد     28.8     29.3
بدهی بخش دولتی به بانک‌های تخصصی     44 هزار و 270 میلیارد     25.2     14.8
بدهی بانک‌های تخصصی به بانک مرکزی     57 هزار و 640 میلیارد     5.6     0.6
بدهی بخش دولتی به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیردولتی     58 هزار و 20     28.7     17
بدهی بانک‌ها موسسات اعتباری غیردولتی به بانک مرکزی     16 هزار و 250 میلیارد     21.5     30.3
نقدینگی     1099 تریلیون و 200 میلیارد     29.2     8.1
شبه پول     951 هزار و 710 میلیارد     29.1     8.1
پول     147 هزار و 490 میلیارد     29.7     7.9
اسکناس و مسکوک     32 هزار و 340 میلیارد     6.1     13-

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


خبر اختصاصی:

هوای آلوده تهران همیشه یکی از اصلی ترین موضوعات برای انتقاد بوده است.جمعیت تهران بسیار زیاد شده و روز به روز نیز زیاد تر میشود.این امر باعث شده که نتوان تردد خود رو ها را در سطح شهر کنترل کرد و ترافیک شدید همراه با آلودگی زیاد در شهر بوجود بیاید.کنترل این مشکل سال هاست مه مورد بررسی قرار دارد اما نتیجه ای حاصل نشده و تهران همچنان یکی از شلوغ ترین و مثیف ترین شهر های دنیا است که برای تنفس در این شهر مشکلات زیادی وجود دارد.

خبر اصلی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی، از بعد از ظهر امروز بارش‌ها در سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی کاهش می‌یابد و فردا مجدداً با نفوذ جریانات سرد شمالی ضمن کاهش مجدد دما در استان‌های نوار شمالی کشور، ابرناکی در این مناطق افزایش یافته و به تدریج بارش باران ابتدا در استان‌های گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی شروع می‌شود.

‌از اواخر وقت فردا بارش‌ها در استان گلستان و به صورت پراکنده در خراسان شمالی گسترش می‌یابد که در برخی ساعات در گیلان انتظار وزش باد شدید داریم.

‌طبق هشدار سازمان هواشناسی با توجه به فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر دوشنبه در گیلان و از اوایل شب در مازندران، بارش باران گاهی همراه با وزش باد به نسبت شدید و آبگرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت تا اوایل وقت روز سه‌شنبه تداوم خواهد یافت. همچنین دمای هوا از بعد از ظهر دوشنبه هفته جاری و طی روز سه‌‌شنبه بین 6 تا 12 درجه در این مناطق کاهش خواهد یافت.

‌روزهای دوشنبه و سه‌شنبه جاده‌های کوهستانی استان‌های گیلان و مازندران مه‌آلود خواهد بود و به سبب کاهش شدید دید افقی امکان اختلال در حمل و نقل جاده‌ای وجود دارد،همچنین در این مدت دریای خزر نیز مواج و متلاطم خواهد بود از این رو توصیه می شود با توجه به شرایط ذکر شده در مناطق فوق، اقدامات ایمنی لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید. ‌

در ساعات اولیه روز سه‌شنبه بارش باران در سواحل شمالی کشور و در شمال شرق همچنان ادامه می‌یابد و از بعدازظهر سه‌شنبه از میزان بارش ها در مازندران و گلستان کاسته خواهد شد؛ دامنه‌های جنوبی البرز روز سه‌شنبه ابری بوده و بارش خفیف باران در ارتفاعات جنوبی دور از انتظار نیست.

دریای خزر در سه روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود همچنین در جاده‌های کوهستانی شمالی البرز به ویژه جاده‌های مرتفع و گردنه‌های کوهستانی در سه روز آینده شاهد وجود مه خواهیم بود و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران روز آینده صاف، اواخر وقت افزایش ابر با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 24 و 11 درجه خواهد بود.

روز آینده ارومیه با دمای 1 درجه زیر صفر و شهرکرد با دمای 2 درجه زیر صفر سردترین‌ استان‌های کشور و اهواز با بیشینه دمای 37 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور است.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 15 مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 186.5 درصد افزایش داشته است.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده ‌کنند.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : محمدی | بازدید : <-PostHit->

خبر اختصاصی:

چندی پیش apple از پرچمدار جدید خود در سال 2016 رونمایی کرد. آیفون 7 محصول جدید کمپانی اپل می باشد که یکی از قدرتمندترین گوشیهای بازار می باشد. در این گوشی نسبت به نسخه قبلی تغییراتی جزیی شاهد هستیم. این گوشی هنوز وارد بازار نشده محبوبیت بسیاری بدست آورده است. البته عرضه آن در بازارهای خارجی رسما آغاز شده است اما در بازار ایران شروع رسمی نداشته و به همین دلیل قیمت آن بسیار نجومی و بالاست. در حال حاضر قیمت هر آیفن 7 در ایران چیزی حدود 7 میلیون تومان است. پرچمدار جدید اپل زمانی رونمایی شد که یکی از جدی ترین رقیبانش در بازار تلفن همراه در آخرین پرچمدار خود شاهد مشکلات جدی بوده است و این گوشی ها هنگام شارژ دچار حریق می شوند

خبر اصلی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مهدی طالبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اقامه نماز که با حضور دبیران شورای اقامه نماز، دستگاه‌های موفق در ارزیابی سال گذشته در سالن جلسات پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بی‌توجهی مردم به مسائل دینی و فریضه مهم نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان احیای نماز جماعت صبح در مساجد را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اقامه نماز استان در سال آینده عنوان کرد و گفت: باید به بررسی تمام مسائلی که افراد را از امر نماز دور می‌کند پرداخت و آنها را از میان برداشت.

وی اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که پیش روی ستاد اقامه نماز است کمبود نمازخانه‌های بین‌راهی است و این ضعف بزرگی برای استان کردستان محسوب می‌شود.

به گفته این مسوول، برنامه‌های مفیدی در زمینه آموزش امامان جمعه مدارس، مدرسین، مبلغین و معلمان پرورشی در نظر گرفته شده و هدف این برنامه‌ها بروزرسانی سواد و معلومات آنها بوده زیرا طی زمان این یادگیری‌ها کم‌رنگ خواهد شد و نیاز به یادآوری دارند.

طالبی با اشاره به دیگر طرح‌های ستاد اقامه نماز در استان کردستان گفت: امسال این ستاد برای نخستین بار طرح منهاج را با حضور اصناف و بازاریان کردستان برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در اکثر کشورهای مسلمان عمده بازاریان هنگام اذان مغازه خود را با نصب پارچه‌ایی به عنوان نشان رفتن به صف نماز جماعت بر روی درب مغازه نصب می‌کنند و این نیز باید به یک روش در بین بازاریان استان تبدیل شود.

به گفته این مسوول، طرح سلامت معنویی هم به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز کر ستان، در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان برگزار شد که در قالب این طرح، پرستاران و بهیاران با شرکت در دوره‌های ارتقاء احکام دینی، بیماران و همراهان بیمار را در این خصوص راهنمایی می‌کنند.

طالبی گفت: سال گذشته این طرح در دو بیمارستان‌ بعثت و توحید سنندج برگزار شد و توانست در بین پرستاران و نیز بیماران و همراهان آنها با نظرات مثبتی مواجه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان تاکید کرد: اختصاص اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه به بحث احداث نمازخانه‌های بین راهی ضروری است چرا که ترویج فرهنگ نماز در جامعه یک رسالت همگانی است و هر کدام از ما با توجه به میزان تاثیرگذاری در این راستا وظایفی داریم.

طالبی افزود: حدود 500 میلیون تومان اعتبار برای احداث نمازخانه بین‌راهی در دو مسیر سنندج به قروه و همچنین قروه به بیجار صرف شده است و امیدواریم در آینده هم در مسیرهای سنندج به کامیاران و سنندج به مریوان نمازخانه‌‌هایی در راستای ترویج فریضه نماز احداث شود.

وی تصریح کرد: در 450 مدرسه در استان کردستان امام جماعت حضور دارد و به دانش‌آموزان علاوه بر نماز، درس‌های احکام دینی را نیز آموزش می‌دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در پایان گفت: در سایر مدارس استان نیز نماز جماعت به کمک معلمان پرورشی اقامه می‌شود.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : محمدی | بازدید : <-PostHit->

خبر اختصاصی:

چندی پیش apple از پرچمدار جدید خود در سال 2016 رونمایی کرد. آیفون 7 محصول جدید کمپانی اپل می باشد که یکی از قدرتمندترین گوشیهای بازار می باشد. در این گوشی نسبت به نسخه قبلی تغییراتی جزیی شاهد هستیم. این گوشی هنوز وارد بازار نشده محبوبیت بسیاری بدست آورده است. البته عرضه آن در بازارهای خارجی رسما آغاز شده است اما در بازار ایران شروع رسمی نداشته و به همین دلیل قیمت آن بسیار نجومی و بالاست. در حال حاضر قیمت هر آیفن 7 در ایران چیزی حدود 7 میلیون تومان است. پرچمدار جدید اپل زمانی رونمایی شد که یکی از جدی ترین رقیبانش در بازار تلفن همراه در آخرین پرچمدار خود شاهد مشکلات جدی بوده است و این گوشی ها هنگام شارژ دچار حریق می شوند

خبر اصلی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مهدی طالبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اقامه نماز که با حضور دبیران شورای اقامه نماز، دستگاه‌های موفق در ارزیابی سال گذشته در سالن جلسات پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بی‌توجهی مردم به مسائل دینی و فریضه مهم نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان احیای نماز جماعت صبح در مساجد را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اقامه نماز استان در سال آینده عنوان کرد و گفت: باید به بررسی تمام مسائلی که افراد را از امر نماز دور می‌کند پرداخت و آنها را از میان برداشت.

وی اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که پیش روی ستاد اقامه نماز است کمبود نمازخانه‌های بین‌راهی است و این ضعف بزرگی برای استان کردستان محسوب می‌شود.

به گفته این مسوول، برنامه‌های مفیدی در زمینه آموزش امامان جمعه مدارس، مدرسین، مبلغین و معلمان پرورشی در نظر گرفته شده و هدف این برنامه‌ها بروزرسانی سواد و معلومات آنها بوده زیرا طی زمان این یادگیری‌ها کم‌رنگ خواهد شد و نیاز به یادآوری دارند.

طالبی با اشاره به دیگر طرح‌های ستاد اقامه نماز در استان کردستان گفت: امسال این ستاد برای نخستین بار طرح منهاج را با حضور اصناف و بازاریان کردستان برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در اکثر کشورهای مسلمان عمده بازاریان هنگام اذان مغازه خود را با نصب پارچه‌ایی به عنوان نشان رفتن به صف نماز جماعت بر روی درب مغازه نصب می‌کنند و این نیز باید به یک روش در بین بازاریان استان تبدیل شود.

به گفته این مسوول، طرح سلامت معنویی هم به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز کر ستان، در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان برگزار شد که در قالب این طرح، پرستاران و بهیاران با شرکت در دوره‌های ارتقاء احکام دینی، بیماران و همراهان بیمار را در این خصوص راهنمایی می‌کنند.

طالبی گفت: سال گذشته این طرح در دو بیمارستان‌ بعثت و توحید سنندج برگزار شد و توانست در بین پرستاران و نیز بیماران و همراهان آنها با نظرات مثبتی مواجه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان تاکید کرد: اختصاص اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه به بحث احداث نمازخانه‌های بین راهی ضروری است چرا که ترویج فرهنگ نماز در جامعه یک رسالت همگانی است و هر کدام از ما با توجه به میزان تاثیرگذاری در این راستا وظایفی داریم.

طالبی افزود: حدود 500 میلیون تومان اعتبار برای احداث نمازخانه بین‌راهی در دو مسیر سنندج به قروه و همچنین قروه به بیجار صرف شده است و امیدواریم در آینده هم در مسیرهای سنندج به کامیاران و سنندج به مریوان نمازخانه‌‌هایی در راستای ترویج فریضه نماز احداث شود.

وی تصریح کرد: در 450 مدرسه در استان کردستان امام جماعت حضور دارد و به دانش‌آموزان علاوه بر نماز، درس‌های احکام دینی را نیز آموزش می‌دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در پایان گفت: در سایر مدارس استان نیز نماز جماعت به کمک معلمان پرورشی اقامه می‌شود.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : محمدی | بازدید : <-PostHit->

خبر اختصاصی:

چندی پیش apple از پرچمدار جدید خود در سال 2016 رونمایی کرد. آیفون 7 محصول جدید کمپانی اپل می باشد که یکی از قدرتمندترین گوشیهای بازار می باشد. در این گوشی نسبت به نسخه قبلی تغییراتی جزیی شاهد هستیم. این گوشی هنوز وارد بازار نشده محبوبیت بسیاری بدست آورده است. البته عرضه آن در بازارهای خارجی رسما آغاز شده است اما در بازار ایران شروع رسمی نداشته و به همین دلیل قیمت آن بسیار نجومی و بالاست. در حال حاضر قیمت هر آیفن 7 در ایران چیزی حدود 7 میلیون تومان است. پرچمدار جدید اپل زمانی رونمایی شد که یکی از جدی ترین رقیبانش در بازار تلفن همراه در آخرین پرچمدار خود شاهد مشکلات جدی بوده است و این گوشی ها هنگام شارژ دچار حریق می شوند

خبر اصلی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مهدی طالبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اقامه نماز که با حضور دبیران شورای اقامه نماز، دستگاه‌های موفق در ارزیابی سال گذشته در سالن جلسات پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بی‌توجهی مردم به مسائل دینی و فریضه مهم نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان احیای نماز جماعت صبح در مساجد را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اقامه نماز استان در سال آینده عنوان کرد و گفت: باید به بررسی تمام مسائلی که افراد را از امر نماز دور می‌کند پرداخت و آنها را از میان برداشت.

وی اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که پیش روی ستاد اقامه نماز است کمبود نمازخانه‌های بین‌راهی است و این ضعف بزرگی برای استان کردستان محسوب می‌شود.

به گفته این مسوول، برنامه‌های مفیدی در زمینه آموزش امامان جمعه مدارس، مدرسین، مبلغین و معلمان پرورشی در نظر گرفته شده و هدف این برنامه‌ها بروزرسانی سواد و معلومات آنها بوده زیرا طی زمان این یادگیری‌ها کم‌رنگ خواهد شد و نیاز به یادآوری دارند.

طالبی با اشاره به دیگر طرح‌های ستاد اقامه نماز در استان کردستان گفت: امسال این ستاد برای نخستین بار طرح منهاج را با حضور اصناف و بازاریان کردستان برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در اکثر کشورهای مسلمان عمده بازاریان هنگام اذان مغازه خود را با نصب پارچه‌ایی به عنوان نشان رفتن به صف نماز جماعت بر روی درب مغازه نصب می‌کنند و این نیز باید به یک روش در بین بازاریان استان تبدیل شود.

به گفته این مسوول، طرح سلامت معنویی هم به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز کر ستان، در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان برگزار شد که در قالب این طرح، پرستاران و بهیاران با شرکت در دوره‌های ارتقاء احکام دینی، بیماران و همراهان بیمار را در این خصوص راهنمایی می‌کنند.

طالبی گفت: سال گذشته این طرح در دو بیمارستان‌ بعثت و توحید سنندج برگزار شد و توانست در بین پرستاران و نیز بیماران و همراهان آنها با نظرات مثبتی مواجه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان تاکید کرد: اختصاص اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه به بحث احداث نمازخانه‌های بین راهی ضروری است چرا که ترویج فرهنگ نماز در جامعه یک رسالت همگانی است و هر کدام از ما با توجه به میزان تاثیرگذاری در این راستا وظایفی داریم.

طالبی افزود: حدود 500 میلیون تومان اعتبار برای احداث نمازخانه بین‌راهی در دو مسیر سنندج به قروه و همچنین قروه به بیجار صرف شده است و امیدواریم در آینده هم در مسیرهای سنندج به کامیاران و سنندج به مریوان نمازخانه‌‌هایی در راستای ترویج فریضه نماز احداث شود.

وی تصریح کرد: در 450 مدرسه در استان کردستان امام جماعت حضور دارد و به دانش‌آموزان علاوه بر نماز، درس‌های احکام دینی را نیز آموزش می‌دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در پایان گفت: در سایر مدارس استان نیز نماز جماعت به کمک معلمان پرورشی اقامه می‌شود.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : محمدی | بازدید : <-PostHit->

خبر اختصاصی:

مسابقات المپیک ریو برای کارون ایران به خوبی المپیک لندن تمام نشد.والیبالست های ایران برای اولین بار به المپیک راه پیدا کردند و توانستند از گروه خود نیز صعود کنند.اما کیفیت بازی والیبالیست های ایران با انتقادات شدید مواجه شد.البته مسدومیت برخی بازیکنان ایران نیز تاثیر زیادی در این افت کیفیت داشت.وزنه برداری ایران توانست دو مدال طلا کسب کند.اما بهداد سلیمی که یکی از اصلی ترین امید های ایران برای کسب مدال طلا بود در کمال ناباوری و توسط داوری غلط از دور مسابقات کنار رفت

خبر اصلی

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، منصور اخلاقی‌پور صبح امروز در نشست مشترک اساتید، صاحب‌نظران و کارشناسان آسیب‌های اجتماعی که به‌ مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: مسائل اجتماعی و فرهنگی هر منطقه باید با در نظر گرفتن شرایط و محیط همان منطقه ریشه‌یابی و تحلیل شود و از این منظر برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی در رابطه با آسیب‌های اجتماعی می‌تواند راهگشا باشد.

وی ضمن تشکر از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان به جهت بسترسازی زمینه این نشست اضافه کرد: البته نباید فراموش کرد که حوزه نظر با عمل بسیار متفاوت هستند و در این زمینه نباید دیدگاه معلول نگر و رفع مسؤولیت داشت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: اعتبارات و امکانات محدود هستند و باید برای حل آسیب‌ها و مسائل اجتماعی بهترین راه حل با کمترین هزینه‌ها را یافت و البته برای حل مسائل اجتماعی و فرهنگی رویکرد حذفی جوابگو نیست بلکه باید با ابزار فرهنگی به سراغ حل مسائل فرهنگی رفت.

اخلاقی‌پور خاطرنشان کرد: برنامه ها، همایش‌ها و جشنواره‌های فرهنگی هنری متعددی را در زمینه آسیب‌های اجتماعی با رویکرد عمل‌گرایانه در نظر داریم که به زودی آنها را اعلام و اجرایی می‌کنیم.

وی همچنین در بازدید از مراکز مشاوره در کلانتری‌های بندرعباس راه‌اندازی این مراکز را اقدامی موثر در راستای تغییر نگرش عمومی و کاهش بزهکاری عنوان کرد.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : محمدی | بازدید : <-PostHit->

خبر اختصاصی:

جایگاه ایران از لحاظ قدرت دفاعی در منطقه و حتی در جهان بسیار قوی تر از گذشته شده و این موضوع غیر قابل انکار است.به طوری که حتی دشمنان ایران نیز این موضوع را تایید میکنند و میدانند که ایران دیگر آن کشوری نیست که بتوانند به راحتی به آن حمله کنند و دیگر برای ایران تحدید های نظامی معنی ندارد.برای همین است که ایران را چندین سال است که توسط تحریم های اقتصادی تحت فشار قرار داده اند.موشک های ایران دارای برد زیاد و قادر است که اهداف خود را به صورت دقیق نشانه برود و این موشک ها تحدیدی برای دشمنان کشور است

خبر اصلی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علی صادقی‌نیارکی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که صبح امروز در تالار اجتماعات این شهر برگزار شد، با انتقاد از مشکل سد معبر در بازارها اظهار داشت: این مشکل در سطح میدان تره‌ و بار و بازارهای مولوی و سپه وجود دارد و موجب بروز مشکلات دیگر هم شده است.

وی افزود: شرایطی که اکنون در معابر بازارها به دلیل سد معبر وجود دارد، زیبنده و شایسته مردم نیست و شهروندان قزوینی به سختی از این مکان عبور و مرور می‌کنند.

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه سد معبر کردن حق‌الناس است، افزود: نباید اجازه دهیم، فروشندگان 70 و 80 درصد کالاهای خود را در معابر قرار دهند تا در رفت و آمد مردم مزاحمت ایجاد شود.

صادقی‌نیارکی بیان کرد: برای رفع سد معبر، باید مدیران سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قزوین، شهرداری مناطق و مسؤولان مربوطه در فرمانداری، امور صنفی، قضایی و انتظامی ورود جدی برای برطرف کردن این معضل داشته باشند و با بهره‌گیری از راهکارهایی، مشکلات را برای همیشه برطرف کنند.

وی با بیان اینکه قزوین شهر دارالمؤمنین و مذهبی است و تمام مسؤولان تلاش در ایجاد آرامش و امنیت این شهر را دارند، گفت: به همین دلیل مسؤولان شهر قزوین باید نگاه ویژه‌ای در رفع معضل سد معبر در بازارها داشته باشند زیرا نظم شهر را بر هم زده است.

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: با برگزاری جلسه‌ای باید هماهنگی‌های لازم بین مسؤولان مربوطه در شهر قزوین برای رفع سد معبر صورت گیرد تا مشکل در اسرع وقت برطرف شود.

* با تعرض‌کنندگان به حقوق شهروندی برخورد جدی شود

این مسؤول مطرح کرد: حقوق شهروندی، حق‌الناس است و هر گونه تعرض نسبت به آن، آرامش مردم را در بازار از بین می‌برد، به همین دلیل باید به تعرض‌کنندگان برخورد جدی شود.

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه برخی از بازاریان نجیب قزوین از سد معبر موجود رنج می‌برند، تشریح کرد: آن‌ها هم از وضعیت نامطلوب در بازارها ناراحت و گلایه‌مند هستند و از مسؤولان تقاضای رفع این مشکل را دارند.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری در ارائه خدمات به شهروندان قزوینی تلاش می‌کند تا بتواند رضایت آن‌ها را به دست آورد، اضافه کرد: مسؤولان شهرداری و شورا نباید به برخی از بازاریان که سد معبر را در معابر ایجاد کردند، اجازه داده تا به فعالیت خود ادامه دهند.

* اصناف موظف به رعایت حقوق شهروندی باشند

وی با بیان اینکه باید همه شهروندان قزوینی از جمله اصناف موظف به رعایت حقوق شهروندی باشند، تصریح کرد: تحقق این مهم موجب ارتقای نظم‌دهی، آرامش و توسعه شهری می‌شود به همین دلیل رعایت آن از اهمیت بسزایی در شهر قزوین برخوردار است.

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه فرهنگ حقوق شهروندی باید به قشرهای مختلف مردم تبیین شود، ادامه داد: با تحقق این مهم بیشتر مشکلات موجود در شهر قزوین برطرف می‌شود و شهروندان قزوینی می‌توانند با آرامش در این شهر زندگی کنند.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

<-BloTitle->
<-BloText->